Dažnos problemos
Įvadas Kodėl namie? LR Įstatymai Dažnos problemos Bendraminčiai

 

Dažnos problemos mokant vaikus namie

Kaip ir darbas bet kokioje kitoje srityje, mokymas namie gali kartais vesti į neviltį, o ypač per pirmuosius pora metų. Tačiau nenusiminkite ir nenuleiskite rankų, kai susidursite su problemomis arba kada jūsų geriausi planai pradės žlugti. Problemos - tai normali gyvenimo dalis. Jūsų tikslas turėtų būti toks - išlikti lanksčiu ir jautriu jūsų vaiko poreikiams.

Jeigu skaitote angliškai - internete yra daug geros informacijos, kuri gali jums padėti kai susiduriate su problemomis. Tokie puikūs žurnalai, kaip The Teaching Home turi daug naudingos informacijos apie mokymą namie.Tačiau geriausia būtų pabendrauti su žmogumi, kuris jau praktiškai vaikų mokymą namie yra pabandęs daryti.

 

Organizacija

Dauguma žmonių, pradėję mokyti namie, greitai supranta, kad jie nėra tokie organizuoti, kaip kad jie anksčiau apie save manė. Mokymas namie nėra tik dar vienas akademinis mokymo metodas. Tai labiau yra visiškai naujas gyvenimo būdas jūsų šeimai. Nenusiminkite, kai susidursite su sunkumais ar atsitrenksite į savo asmenybės trūkumus. Kartais tai atsitinka su kiekvienu. Mokymas namie - tai intensyvus gyvenimo būdas, kuris į jūsų ir jūsų vaikų gyvenimą įneša drastiškų pasikeitimų.

Organizacija reikalauja savidisciplinos. Daugelis iš mūsų buvome vaikystėje mažai ugdomi, dėl ko mūsų savidisciplina nėra gera. Gal jūs atrasite, kad jums sunku sekti savo mokymo planu. Gal jūs bandote padaryti per daug? Sumažinkite savo pamokų planus. Gal jūs per dažnai blaškotės, nes jums reikia atlikti ir kitus darbus? Tuomet planuokite mokyti vaikus ištisus metus (be atostogų). Tai gali jums leisti turėti daugiau "laisvų" dienų. Ar jums reikėtų prieš pradedant mokyti vaikus namie palaukti, kol jūs tapsite gerai organizuotas ir disciplinuotas? Ne! Planuokite pasitaisyti eigoje.

Pasirinkite sau kokią nors išorinę kontrolę. Susitarkite reguliariai susitikinėti su kitais namie mokančiais tėvais. Būkite vienas kitam atskaitomingi. Mokymas namie - tai puiki galimybė padirbėti prie savo charakterio ugdymo. Jeigu pradžioje suprasime save, galėsime būti sėkmingesni mokytojai. Bet labiausiai tai visada prisiminkite, kad jūsų vaikai mokosi stebėdami jus. Jie nori pamatyti, kaip jūs tvarkysitės su kažkuo nauju ir stipriu  jūsų gyvenime. Jūsų pavyzdys turės jiems milžinišką poveikį, kartais į gerąją, kartais - į blogąją pusę.

 

Disciplina

Jeigu jūsų vaikai elgiasi negerai, tai tuomet gana greitai jūs atrasite, kad jų negalite mokyti. Bet ar kada bus geresnis laikas, nei dabar, kad savo namuose įvestumėte Biblinius paklusnumo ir vaikų mokymo principus. Kai Richard Fugate rašo savo knygoje Sėkmingas mokymas namuose, "tikimybė, kad vaikas bus gerai išmokytas, padidėja, kada abu tėvai yra pasišventę jo mokymui. Taip yra todėl, kad reikalavimas iš vaiko mokytis dažnai konfliktuoja su jo nebrandumu. Po reguliaraus mokymosi reikalavimo spaudimu vaikas gali pradėti rodyti savo išdidumą arba tingumą... Kada vaiko nuodėminga prigimtis parodo save, į tai reikia atkreipti dėmesį ir tai nugalėti, jeigu jūs norite sėkmingai vaikai išmokyti kelių, kuriais jis turi vaikščioti."

Tėvų ir vaikų charakterio ugdymas - tai papildomas mokymo namie privalumas. Tam reikia nusižeminimo, ir pasirengusios mokytis širdies.

 

Namų ruoša

Vaikų mokymas dirbti namų ruošoje - tai svarbi mokymo namie dalis. Kada vaikai prisideda prie namų funkcionavimo, jie mokosi atsakomybės ir savigarbos.

Štai keletas standartinių gairių, kurias verti sekti:

  1. Žiūrėkite, kad paskirti vaikams darbai atitiktų jų amžių.
  2. Žiūrėkite, kad jūsų vaikai turėtų pakankamai laiko mokymuisi
  3. Nemanykite, kad jūsų vaikai iškart žino, kaip atlikti jiems duotą užduotį. Paskirkit laiko jų pamokymui.

 

Geriausia vaikus mokyti namų ruošos žingsnis po žingsnio:

  1. Leiskite, kad jie pažiūrėtų, kaip jūs tai darote.
  2. Padėkite jiems atlikti šį darbą.
  3. Po to, kai jie jau suprato - stebėkite, kaip jie tai daro.
  4. Galiausiai, leiskite vaikui tai atlikti vienam, bet patikrinkite, ar jis atliko tai iki galo.

 

Netvarka gali kelti stresą bet kokiuose namuose. Tačiau namuose, kuriuose mokoma, ji gali būti beveik nepakeliama. Kita vertus - jūsų namai niekada nebus absoliučiai tvarkingi. Čia jums reikia surasti tokį balansą, kuris jums tiks geriausiai. Tačiau jeigu jūs sugaištate daugiau laiko užsiėmimas su namais, nei kad su vaikais, tai jums reikėtų sustoti, iš naujo įvertinti situaciją ir pasiryžti padaryti pakeitimus.

Įvadas Kodėl namie? LR Įstatymai Dažnos problemos Bendraminčiai


Jeigu turite klausimų apie tai, kas rašoma šiame puslapyje -
parašykite man adresu
Šis puslapis pakeistas 2006.03.23